Beebi refleksoloogia

Sünd on beebile suur elumuutus – soe, turvaline ja kõikide vajaduste eest hoolitsev emaüsa vahetub avara, kuiva ja helevalge maailma vastu. Kohanemist on palju, sest kõhumaailmast tulles on siin kõik uus.

Kohanemine ulatuslike muutustega on beebi närvisüsteemile suureks väljakutseks. Sellega toimetulek on väga individuaalne, nii nagu ka täiskasvanute kohanemisel pingega. Lisaks kohaneb beebi seedesüsteem uut moodi toitumisega ning väljaarenemisel on soolestiku mikrofloora. Beebid koguvad oma pinged kõhtu, mistõttu on nende sagedaseks kaebuseks kõhuvalu.

Kesknärvisüsteem ja soolestik peegeldavad teineteist refleksoloogiliselt. See seletab ka, miks koolikuvalude taust pärineb sageli närvisüsteemi küpsemisest. Koolikud on valulikud soolespasmid, mis algavad igapäevaselt suhteliselt samal ajal, beebi nutab lohutamatult, tema kõht on punnis, keeldub söögist ega suuda uinuda. See on raske aeg nii beebile kui vanematele.

Õrna refleksoloogilist massaaži saab beebide puhul kasutada sünnist alates. See on turvaline, valutu ja ravimivaba viis beebit aidata. Tulemuslikum on beebit masseerida 1-2 päevaste vahedega. Leevendust leiavad nii gaasi- ja koolikuvalud kui ka sündimisel pitsuda saanud kaelast tingitud vaevused. Massaaž vähendab pinget, rahustab, aktiviseerib vereringet ja tugevdab immuunsüsteemi.

Väike ime, oled südamest teretulnud!